Terapia funkcjonalna stóp z elementami refleksologii – warsztaty praktyczne

teczka

Refleksoterapia to leczniczy masaż punktów i stref odruchowych znajdujących się m.in. na stopach. Stosowany regularnie pozwala leczyć schorzenia i łagodzić dolegliwości,

głownie poprzez pobudzenie zdolności samouzdrawiania organizmu. Jest również wspaniałym sposobem na relaks i odprężenie po intensywnym dniu. Jest to terapia naturalna i bezpieczna.

Grupa docelowa

• mgr

• lic.

• tech. kosmetologii

Korzyści

• Zdobycie praktycznej wiedzy
• Atut przy ubieganiu się o pracę

Metoda treningowa

  • Prezentacja multimedialna
  • Wykład
  • Ćwiczenia

Refleksoterapia to leczniczy masaż punktów i stref odruchowych znajdujących się m.in. na stopach. Stosowany regularnie pozwala leczyć schorzenia i łagodzić dolegliwości,głownie poprzez pobudzenie zdolności samouzdrawiania organizmu. Jest również wspaniałym sposobem na relaks i odprężenie po intensywnym dniu. Jest to terapia naturalna i bezpieczna.

Uczestnicy warsztatów otrzymają:

– dyplomy uczestnictwa,

– materiały szkoleniowe.

Program (teoria i praktyka):

– Anatomia funkcjonalna, fizjologia i biomechanika stopy

– Patofizjologia

– Diagnostyka stopy, testy funkcjonalne

– Terapia funkcjonalna stóp:

– techniki manualne,

– techniki powięziowe,

– drenaż limfatyczny,

– refleksologia – mapa stref i punktów odruchowych na stopach oraz ich powiązania z narządami organizmu.

Mgr Anna Rogóż

Fizjoterapeuta, absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, łączy teorię z praktyką. Nauczyciel masażu leczniczego, odbyła staże kliniczne m.in. na oddziałach ortopedii, reumatologii czy neurologii. Skończyła kursy: masażu leczniczego, masażu tkanek głębokich, terapia punktów spustowych, torowania nerwowo-mięśniowego oraz akupresury pod kierunkiem dr Z. Bronza.

Dr Jarosław Fugiel

Nauczyciel akademicki z ponad 20-letnim stażem dydaktycznym. Wykładowca na kierunkach fizjoterapii, kosmetologii, wychowania fizycznego w AWF we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu oraz KPWSZ w Jeleniej Górze. Odbył liczne staże krajowe i zagraniczne. Ukończył kursy z masażu leczniczego, limfatycznego, terapii manualnej, metod powięziowych, diagnostyki i rehabilitacji schorzeń. Prowadzi własny gabinet rehabilitacji ruchowej.